Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wypoczynek letni dla dzieci podopiecznych

Podczas tegorocznych wakacji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie zapewnił 75 dzieciom udział w letnim wypoczynku: w Pobierowie dla 50 dzieci oraz w Zakopanem dla 25 dzieci.

23 lipca 2019


Posiedzenie II kadencji Rady Seniorów Miasta Konina

Przejdź do - Posiedzenie II kadencji Rady Seniorów Miasta Konina

W dniu 27 czerwca 2019 r. o godzinie 11:00 w sali sesyjnej konińskiego Ratusza odbyło się pierwsze posiedzenie II kadencji Rady Seniorów Miasta Konina. Rada Seniorów powołana została Uchwałą Nr 67 Rady Miasta Konina z dnia 25 lutego 2015 r. Skład osobowy ogłoszony został Zarządzeniem Nr 84/2019 Prezydenta Miasta Konina z dnia 3 czerwca 2019 r. Zgodnie ze Statutem Rady Seniorów pierwsze posiedzenie zwołał Prezydent Miasta Konina.

1 lipca 2019


Czytaj więcej o: Posiedzenie II kadencji Rady Seniorów Miasta Konina

Dzień Dziecka w Parku Chopina

Przejdź do - Dzień Dziecka w Parku Chopina

W dniu 1 czerwca 2019 r. w Parku im. F. Chopina odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka pn. ‘Zaczarowany Dzień Dziecka – Gucio – Tajemnica Natury’. Idea festynu nawiązywała do Konińskiego Roku Zofii Urbanowskiej. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie jako współorganizator festynu  i promotor rodzicielstwa zastępczego miał swoje stoisko na którym zorganizowano gry i zabawy dla dzieci.

5 czerwca 2019


UWAGA WTZ!

Dobiega końca termin składania wniosków przez Podmioty prowadzące WTZ, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie dot. dofinansowania w ramach programu ‘Zajęcia Klubowe w WTZ’.

27 maja 2019


Czytaj więcej o: UWAGA WTZ!

Spotkanie Wielkanocne

Przejdź do - Spotkanie Wielkanocne

Prezydent Miasta Konina zaprosił mieszkańców miasta na świąteczne spotkanie wielkanocne, które 18 kwietnia po raz pierwszy odbyło się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. W zorganizowanie uroczystości włączeni byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie. Koninianie spotkali się przy świątecznych, pięknie udekorowanych stołach na których nie zabrakło tradycyjnych wielkanocnych potraw. Spotkanie Wielkanocne przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

19 kwietnia 2019


Złota jesień życia konińskich seniorów

Przejdź do - Złota jesień życia konińskich seniorów

W dniu 15.04.2019 r. w Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie odbyło sie uroczysste zakończenie programu 'Złota jesień życia'.

16 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Złota jesień życia konińskich seniorów

UWAGA STUDENCI!

zmienił się termin zakończenia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Modułu II pilotażowego programu ‘Aktywny samorząd’
Dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2018/2019,

20 marca 2019


Czytaj więcej o: UWAGA STUDENCI!

Projekt Absolwent - Fundacja Podaj Dalej

Aby niepełnosprawny absolwent dobrą pracę dostał…

Skończyłeś studia, a potem z energią i wiarą zacząłeś szukać pracy. Jednak mijają miesiące, a ty nie pamiętasz jak wiele wysłałeś swoich CV. Czujesz się bezradny, bo pracodawcy rzadko odpowiadają na twoje zgłoszenie, a gdy już zaproszą cię na rozmowę, to czujesz się kandydatem gorszym, bo niepełnosprawnym. - Nie poddawaj się i przyjdź do nas. Pomożemy ci przejść przez rekrutację, dogadamy się z pracodawcą, dopilnujemy, abyś dostał posadę. Dzięki nam pracę znalazło już ponad 50 osób z niepełnosprawnością – zachęca niepełnosprawnych absolwentów z Wielkopolski Fundacja PODAJ DALEJ.

4 marca 2019


Czytaj więcej o: Projekt Absolwent - Fundacja Podaj Dalej

Wigilia na Placu Wolności

Przejdź do - Wigilia na Placu Wolności

W dniu 21 grudnia 2018 r. Prezydent Miasta Konina zaprosił mieszkańców na spotkanie wigilijne. W zorganizowanie uroczystości włączeni byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie. Na Placu Wolności, pod ogrzewanym namiotem, na pięknie udekorowanych stołach nie zabrakło opłatka, tradycyjnych wigilijnych potraw oraz wzajemnie składanych sobie życzeń.

28 grudnia 2018


XVI Koniński Międzynarodowy Dzień Osób Z Niepełnosprawnościami

Przejdź do - XVI Koniński Międzynarodowy Dzień Osób Z Niepełnosprawnościami

OD JUNIORA DO SENIORA pod takim hasłem w dniu 30.11.2018 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej ‘Rondo’ w Koninie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyła się XVI Impreza Integracyjna zorganizowana przez Stowarzyszenie Domów Pomocy Społecznej ‘POMOC’ w Koninie i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, przy współudziale Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.

3 grudnia 2018


Czytaj więcej o: XVI Koniński Międzynarodowy Dzień Osób Z Niepełnosprawnościami