Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Konferencja prasowa - Procedury przyjmowania wniosków

Przejdź do - Konferencja prasowa - Procedury przyjmowania wniosków

W dniu 11 sierpnia 2017 r w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie odbyła się konferencja prasowa poświęcona procedurom przyjmowania wniosków na świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny i program 'Rodzina 500 plus'. W konferencji uczestniczyli dziennikarze reprezentujący 'Przegląd Koniński', TV Wielkopolska, portal LM i Wirtualny Konin oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.

21 sierpnia 2017


Czytaj więcej o: Konferencja prasowa - Procedury przyjmowania wniosków

Wypoczynek letni dla dzieci podopiecznych w 2017 roku

Podczas tegorocznych wakacji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie zapewnił dzieciom udział w letnim wypoczynku: w Pobierowie dla 50 dzieci, w Jastrzębiej Górze dla 45 dzieci oraz w Białym Dunajcu dla 23 dzieci.

Ponadto pracownicy socjalni potwierdzili zasadność uczestnictwa na koloniach letnich dla 4 dzieci.

8 sierpnia 2017


‘Złota jesień życia’ – V edycja programu

Przejdź do - ‘Złota jesień życia’ – V edycja programu

W dniu 05.07.2017 r. w Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie odbyło się uroczyste zakończenie Programu ‘Złota jesień życia’.

11 lipca 2017


Czytaj więcej o: ‘Złota jesień życia’ – V edycja programu

Dzień Dziecka w Parku Chopina

Przejdź do - Dzień Dziecka w Parku Chopina

W niedzielę 4 czerwca br. po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie wziął udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury, w Parku Miejskim im. F. Chopina.

14 czerwca 2017


Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w Parku Chopina

Integracyjny Festyn Rodzinny TPD

Przejdź do - Integracyjny Festyn Rodzinny TPD

Integracyjny Festyn Rodzinny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie organizowany od kilku lat przed Konińskim Domem Kultury stał się tradycją. Od wielu lat Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie organizuje z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca integracyjny festyn rodzinny w zdrowym stylu. Tegoroczny festyn, który odbył się w dniu 27 maja stał się okazją do prezentacji zdrowej żywności i aktywności fizycznej.

5 czerwca 2017


Czytaj więcej o: Integracyjny Festyn Rodzinny TPD

Wypoczywaliśmy w Ciechocinku!

Przejdź do - Wypoczywaliśmy w Ciechocinku!

W dniu 26 kwietnia 2017 r. uczestnicy programu ‘Złota jesień życia’ realizowanego w Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie, oraz pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Koninie uczestniczyli w wyjeździe integracyjno-turystycznym do Ciechocinka.

8 maja 2017


Czytaj więcej o: Wypoczywaliśmy w Ciechocinku!

Śniadanie Wielkanocne na Placu Wolności

Prezydent Miasta Konina w dniu 13 kwietnia br. zaprosił mieszkańców miasta na świąteczne spotkanie wielkanocne. W zorganizowanie uroczystości włączeni byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie. Pod namiotem na pięknie udekorowanych stołach tradycyjnie jak co roku pojawiły się wielkanocne potrawy. Nie zabrakło też wzajemnie składanych sobie życzeń i słodkich upominków.

21 kwietnia 2017


Wigilia na Placu Wolności

Prezydent Miasta Konina zaprosił mieszkańców miasta na spotkanie wigilijne. W zorganizowanie uroczystości włączeni byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie. Na placu Wolności, pod ogrzewanym namiotem na pięknie udekorowanych stołach w dniu 23 grudnia 2016 r. nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw. Był opłatek i wzajemnie składano sobie życzenia.

29 grudnia 2016


Impreza integracyjna 'Zmysłowy Świat'

Przejdź do - Impreza integracyjna 'Zmysłowy Świat'

Z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w dniu 2 grudnia 2016 roku w Hali Sportowo – Widowiskowej ‘RONDO’ w Koninie po raz czternasty odbyła się impreza integracyjna pod hasłem: ‘ZMYSŁOWY ŚWIAT’, której głównym organizatorem było: Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w Koninie ‘Gepetto’ przy współudziale: Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie.

6 grudnia 2016


Czytaj więcej o: Impreza integracyjna 'Zmysłowy Świat'

Promocja Projektu 'Wspiera.MY'

Przejdź do - Promocja Projektu 'Wspiera.MY'

W dniu 18 listopada 2016 roku, w ramach konferencji z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyła się promocja projektu ‘Wspiera.MY’ w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w partnerstwie z Rodzinnym Domem Dziecka prowadzonym przez Stowarzyszenie ‘Prom’ w Koninie.

5 grudnia 2016


Czytaj więcej o: Promocja Projektu 'Wspiera.MY'