Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ankieta - o usługach publicznych i potrzebach rozwojowych gmin leżących na obszarze Aglomeracji Konińskiej

4 maja 2022


Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

Miasto Konin - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie w związku z planowanym przystąpieniem do realizacji Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 prosi o zgłaszanie osobiste, telefoniczne lub przez osoby bliskie seniorom, mieszkańców Konina w wieku 65 lat spełniających kryteria zawarte w Programie.

11 lutego 2022


Czytaj więcej o: Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

Dodatek osłonowy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie informuje, że wnioski o przyznanie dodatku osłonowego w formie papierowej należy składać w siedzibie Ośrodka, przy ul. Przyjaźni 5, pokój Nr 18, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 15:00 bądź w formie elektronicznej korzystając wyłącznie z profilu zaufanego.

12 stycznia 2022


Czytaj więcej o: Dodatek osłonowy

Świąteczne wizyty w Rodzinnym Domu Dziecka, Pogotowiu Opiekuńczym oraz w zawodowych rodzinach zastępczych

21 grudnia br. Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Małgorzatą Rychlińską złożyli wizytę w Rodzinnym Domu Dziecka, prowadzonym od września 2001 r. przez małżeństwo Państwa Janinę Mariolę oraz Zenona Jach.

23 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Świąteczne wizyty w Rodzinnym Domu Dziecka, Pogotowiu Opiekuńczym oraz w zawodowych rodzinach zastępczych

Wigilia Miejska 2021 rok

Podobnie jak w roku 2020 mieszkańcy otrzymają potrawy wigilijne w formie „cateringu”.

23 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Wigilia Miejska 2021 rok

24 grudnia dniem wolnym od pracy w ośrodku

Informujemy, że na podstawie zarządzenia dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie 24 grudnia - Wigilia - w Ośrodku będzie dniem wolnym od pracy w zamian za 25 grudnia.

22 grudnia 2021


Pokochaj mnie

Przejdź do - Pokochaj mnie

6 grudnia na Placu Wolności Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wspólnie z zastępcą Prezydenta do spraw społecznych Witoldem Nowakiem, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie oraz Prezes Stowarzyszenia „Młodzi Aktywni”, radną Rady Miasta Konina Urszulą Maciaszek zainaugurował kampanię społeczną mającą na celu promowanie i pozyskiwanie nowych rodzin zastępczych. Hasło kampanii brzmi POKOCHAJ MNIE.

10 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Pokochaj mnie

Kolejne rodziny z Konina pomyślnie przeszły cykl przygotowania do pełnienia roli rodzin zastępczych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie przeprowadził kolejne szkolenie ośmiu osób autorskim programem „Czekając na miłość rodzicielską”, zatwierdzonym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej decyzją z dnia 07.10.2019 r.

9 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Kolejne rodziny z Konina pomyślnie przeszły cykl przygotowania do pełnienia roli rodzin zastępczych

"Program wyrównywania różnic między regionami III" w 2022 r.

Logotyp Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie informuje, iż Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął „Kierunki działań i warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2022 roku.

 

6 grudnia 2021


Czytaj więcej o: "Program wyrównywania różnic między regionami III" w 2022 r.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Bukiet czerwonych róż„Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń i cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka.”

Jan Paweł II rozdział XXII encykliki Laborem exercens

3 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych