Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

UWAGA WTZ!

Dobiega końca termin składania wniosków przez Podmioty prowadzące WTZ, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie dot. dofinansowania w ramach programu ‘Zajęcia Klubowe w WTZ’.

27 maja 2019


Czytaj więcej o: UWAGA WTZ!

Spotkanie Wielkanocne

Przejdź do - Spotkanie Wielkanocne

Prezydent Miasta Konina zaprosił mieszkańców miasta na świąteczne spotkanie wielkanocne, które 18 kwietnia po raz pierwszy odbyło się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. W zorganizowanie uroczystości włączeni byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie. Koninianie spotkali się przy świątecznych, pięknie udekorowanych stołach na których nie zabrakło tradycyjnych wielkanocnych potraw. Spotkanie Wielkanocne przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

19 kwietnia 2019


Złota jesień życia konińskich seniorów

Przejdź do - Złota jesień życia konińskich seniorów

W dniu 15.04.2019 r. w Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie odbyło sie uroczysste zakończenie programu 'Złota jesień życia'.

16 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Złota jesień życia konińskich seniorów

UWAGA STUDENCI!

zmienił się termin zakończenia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Modułu II pilotażowego programu ‘Aktywny samorząd’
Dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2018/2019,

20 marca 2019


Czytaj więcej o: UWAGA STUDENCI!

Projekt Absolwent - Fundacja Podaj Dalej

Aby niepełnosprawny absolwent dobrą pracę dostał…

Skończyłeś studia, a potem z energią i wiarą zacząłeś szukać pracy. Jednak mijają miesiące, a ty nie pamiętasz jak wiele wysłałeś swoich CV. Czujesz się bezradny, bo pracodawcy rzadko odpowiadają na twoje zgłoszenie, a gdy już zaproszą cię na rozmowę, to czujesz się kandydatem gorszym, bo niepełnosprawnym. - Nie poddawaj się i przyjdź do nas. Pomożemy ci przejść przez rekrutację, dogadamy się z pracodawcą, dopilnujemy, abyś dostał posadę. Dzięki nam pracę znalazło już ponad 50 osób z niepełnosprawnością – zachęca niepełnosprawnych absolwentów z Wielkopolski Fundacja PODAJ DALEJ.

4 marca 2019


Czytaj więcej o: Projekt Absolwent - Fundacja Podaj Dalej

Wigilia na Placu Wolności

Przejdź do - Wigilia na Placu Wolności

W dniu 21 grudnia 2018 r. Prezydent Miasta Konina zaprosił mieszkańców na spotkanie wigilijne. W zorganizowanie uroczystości włączeni byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie. Na Placu Wolności, pod ogrzewanym namiotem, na pięknie udekorowanych stołach nie zabrakło opłatka, tradycyjnych wigilijnych potraw oraz wzajemnie składanych sobie życzeń.

28 grudnia 2018


XVI Koniński Międzynarodowy Dzień Osób Z Niepełnosprawnościami

Przejdź do - XVI Koniński Międzynarodowy Dzień Osób Z Niepełnosprawnościami

OD JUNIORA DO SENIORA pod takim hasłem w dniu 30.11.2018 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej ‘Rondo’ w Koninie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyła się XVI Impreza Integracyjna zorganizowana przez Stowarzyszenie Domów Pomocy Społecznej ‘POMOC’ w Koninie i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, przy współudziale Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.

3 grudnia 2018


Czytaj więcej o: XVI Koniński Międzynarodowy Dzień Osób Z Niepełnosprawnościami

Dzień Pracownika Socjalnego

Przejdź do - Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 23 listopada 2018r. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, która odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

26 listopada 2018


Czytaj więcej o: Dzień Pracownika Socjalnego

Przygotowania do zimy

Przejdź do - Przygotowania do zimy

W dniu 29.10.2018 r., w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Koninie odbyło się spotkanie poświęcone problematyce dotyczącej ochrony najsłabszych mieszkańców naszego miasta przed skutkami nadchodzącej zimy.

30 października 2018


Czytaj więcej o: Przygotowania do zimy

Pożegnanie lata 2018

Przejdź do - Pożegnanie lata 2018

11 września 2018 roku po raz ósmy na imprezie integracyjnej ‘Pożegnanie Lata’ spotkały się osoby z niepełnosprawnościami z terenu Miasta Konina: uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych i Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, członkowie Rady Seniora oraz uczestnicy Programu ‘Złota jesień życia’ realizowanego w Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

12 września 2018


Czytaj więcej o: Pożegnanie lata 2018