Od 1 stycznia 2025 r. będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią. Renta ta jest przeznaczone dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.
25 listopada 2024
Czytaj więcej o: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci. Ma na celu uwrażliwianie na problem i promowanie systemowych rozwiązań sprzyjających dobremu dzieciństwu.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie i działający przy nim Miejski Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Koninie wspiera kampanię poprzez działania o charakterze strategicznym w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej. Są to działania profilaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne wpisane między innymi w autorskie programy opracowane i realizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie z Sekcji Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej.
19 listopada 2024
Czytaj więcej o: Kampania Dzieciństwo bez Przemocy 15 października, w Dniu Dziecka Utraconego na konińskim cmentarzu komunalnym pochowano szczątki kolejnych 9 dzieci martwo urodzonych. Ceremonię odprawił proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie, ksiądz prałat Zbigniew Cabański, wikariusz biskupi, który modlił się w intencji dzieci oraz ich rodziców.
15 października 2024
Czytaj więcej o: „Dzieciom – których życie zgasło zanim przyszły na świat”We wtorek 15 października 2024 roku o godz. 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Koninie, ul. Staromorzysławska 5 odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych.
W ceremonii udział wezmą: kapłan, przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.
7 października 2024
Fundacja im. ks. Czesława Wali w Rudniku nad Sanem jest w trakcie budowy pierwszego w kraju obiektu (o zasięgu ogólnopolskim) przeznaczonego dla osób niesłyszących, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Znajdzie tam miejsce kilkadziesiąt osób. Jest to jednak kwesta kilku lat, zanim budowa obiektu zostanie zakończona. Aktualnie Fundacja w innym budynku, będącym jej własnością, ogłosiła nabór do Mieszkania Wspomaganego dla 4-6 osób niesłyszących, jedynego w kraju dla osób niesłyszących, pełnoletnich.
3 października 2024
Czytaj więcej o: Fundacja im. ks. Czesława Wali w Rudniku nad Sanem ogłasza nabór do Mieszkania WspomaganegoFundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie realizuje zadanie finansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom poprzez utworzenie Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na lata 2022-2025.
29 sierpnia 2024
Czytaj więcej o: Sieć Pomocy Osobom PokrzywdzonymProgram Aktywny Rodzic dotyczy wsparcia dla rodziców dzieci do lat 3. Ma ułatwić rodzicom i opiekunom pogodzenie zadań związanych z rodzicielstwem i aktywnością zawodową. Obowiązuje od 1 października 2024 r.
19 sierpnia 2024
Czytaj więcej o: Progam Aktywny Rodzic