Program Wyrównywanie różnic między regionami III

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

flaga i godło Rzeczypospolitej Polskiej

 

Program: Wyrównywanie różnic między regionami III

 

Rodzaj dotacji budżetowej:

program realizowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Wartość dofinansowania: 185 800,76 zł (105 000,76 zł w 2020 r., 80 800,00 zł w 2021 r.)

 

Wartość całkowita: 266 796,94 zł

 

Opis projektu:

Celem programu jest wyrównywanie różnic między regionami w obszarze rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz dostępności, w tym na likwidację barier w urzędach i placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy oraz wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania, likwidację barier transportowych oraz aktywizację zawodową tych osób.

Program wyrównywania różnic między regionami III realizowany był w obszarach F i D.

Obszar F - Fundacja Mielnica otrzymała dofinansowanie ze środków PFRON na remont i modernizację pomieszczeń WTZ w Koninie przy ulicy Zagórowskiej 3A. Wsparciem objętych zostało 55 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Obszar D - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koninie otrzymało dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu samochodu osobowego, który w wersji standardowej jest samochodem 9-miejscowym /osobowym specjalnie przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich. Wsparciem objętych zostało 29 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

 

Plakat Program Wyrównywanie różnic między regionami III