Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Będąc razem nawet szarość nabiera barw” - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Przejdź do - „Będąc razem nawet szarość nabiera barw” - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Po dwóch latach pandemicznej przerwy 22 września 2022 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Koninie zorganizowano festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Będąc razem nawet szarość nabiera barw”.

26 września 2022


Czytaj więcej o: „Będąc razem nawet szarość nabiera barw” - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dodatek dla gospodarstw domowych – inne źródła ciepła

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie realizatorem dodatku węglowego

Nowe programy PFRON dla osób z niepełnosprawnościami „SAMODZIELNOŚĆ - AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ!” Mieszkanie dla absolwenta oraz Dostępne mieszkanie

Prezydent Miasta Konina, za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie, przystąpił do realizacji dwóch programów adresowanych do osób z niepełnosprawnościami, wspierających ich niezależność oraz ułatwiających podejmowanie aktywności zawodowej i społecznej: „Mieszkanie dla Absolwenta” oraz „Dostępne mieszkanie”.

3 sierpnia 2022


Czytaj więcej o: Nowe programy PFRON dla osób z niepełnosprawnościami „SAMODZIELNOŚĆ - AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ!” Mieszkanie dla absolwenta oraz Dostępne mieszkanie

Dzień dziecka z rodzinami ukraińskimi

Przejdź do - Dzień dziecka z rodzinami ukraińskimi

Z okazji Dnia Dziecka oraz przypadającego w maju Dnia Matki Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie Małgorzata Rychlińska odwiedzili rodziny ukraińskie przebywające w Dziennym Domu Pomocy Społecznej oraz w Hotelu Konin.

2 czerwca 2022


Czytaj więcej o: Dzień dziecka z rodzinami ukraińskimi

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji do konińskich rodzin zastępczych skierowane zostały podziękowania w formie pamiątkowych dyplomów.

1 czerwca 2022


Czytaj więcej o: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Ankieta - o usługach publicznych i potrzebach rozwojowych gmin leżących na obszarze Aglomeracji Konińskiej

4 maja 2022


Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

Miasto Konin - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie w związku z planowanym przystąpieniem do realizacji Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 prosi o zgłaszanie osobiste, telefoniczne lub przez osoby bliskie seniorom, mieszkańców Konina w wieku 65 lat spełniających kryteria zawarte w Programie.

11 lutego 2022


Czytaj więcej o: Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

Dodatek osłonowy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie informuje, że wnioski o przyznanie dodatku osłonowego w formie papierowej należy składać w siedzibie Ośrodka, przy ul. Przyjaźni 5, pokój Nr 18, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 15:00 bądź w formie elektronicznej korzystając wyłącznie z profilu zaufanego.

12 stycznia 2022


Czytaj więcej o: Dodatek osłonowy

Świąteczne wizyty w Rodzinnym Domu Dziecka, Pogotowiu Opiekuńczym oraz w zawodowych rodzinach zastępczych

21 grudnia br. Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Małgorzatą Rychlińską złożyli wizytę w Rodzinnym Domu Dziecka, prowadzonym od września 2001 r. przez małżeństwo Państwa Janinę Mariolę oraz Zenona Jach.

23 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Świąteczne wizyty w Rodzinnym Domu Dziecka, Pogotowiu Opiekuńczym oraz w zawodowych rodzinach zastępczych