'Niebieska Linia'

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ‘Niebieska Linia’ rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu – aktualny numer to 800 120 002.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ‘Niebieska Linia’ jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie ‘Niebieska Linia’ na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Można skontaktować się z placówką telefonicznie oraz e-mailowo. Placówka oferuje pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy i świadkom przemocy w rodzinie. Pomoc udzielana jest w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz migowym. Placówka podejmuje również działania polegające na kontakcie z lokalnymi instytucjami w celu udzielenia pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy i/lub groźby karalnej wobec osoby najbliższej.

Placówka prowadzi także konsultacje dla specjalistów – osób, które w pracy zawodowej spotykają się z problematyką przemocy w rodzinie.

 

Oferta Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie 'Niebieska Linia'