Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie

Aktualności

Artykuły

Dodatek osłonowy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie informuje, że wnioski o przyznanie dodatku osłonowego w formie papierowej należy składać w siedzibie Ośrodka, przy ul. Przyjaźni 5, pokój Nr 18, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 15:00 bądź w formie elektronicznej korzystając wyłącznie z profilu zaufanego.

12 stycznia 2022


Czytaj więcej o: Dodatek osłonowy

Świąteczne wizyty w Rodzinnym Domu Dziecka, Pogotowiu Opiekuńczym oraz w zawodowych rodzinach zastępczych

21 grudnia br. Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Małgorzatą Rychlińską złożyli wizytę w Rodzinnym Domu Dziecka, prowadzonym od września 2001 r. przez małżeństwo Państwa Janinę Mariolę oraz Zenona Jach.

23 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Świąteczne wizyty w Rodzinnym Domu Dziecka, Pogotowiu Opiekuńczym oraz w zawodowych rodzinach zastępczych

Wigilia Miejska 2021 rok

Podobnie jak w roku 2020 mieszkańcy otrzymają potrawy wigilijne w formie „cateringu”.

23 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Wigilia Miejska 2021 rok

24 grudnia dniem wolnym od pracy w ośrodku

Informujemy, że na podstawie zarządzenia dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie 24 grudnia - Wigilia - w Ośrodku będzie dniem wolnym od pracy w zamian za 25 grudnia.

22 grudnia 2021


Pokochaj mnie

Przejdź do - Pokochaj mnie

6 grudnia na Placu Wolności Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wspólnie z zastępcą Prezydenta do spraw społecznych Witoldem Nowakiem, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie oraz Prezes Stowarzyszenia „Młodzi Aktywni”, radną Rady Miasta Konina Urszulą Maciaszek zainaugurował kampanię społeczną mającą na celu promowanie i pozyskiwanie nowych rodzin zastępczych. Hasło kampanii brzmi POKOCHAJ MNIE.

10 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Pokochaj mnie

Kolejne rodziny z Konina pomyślnie przeszły cykl przygotowania do pełnienia roli rodzin zastępczych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie przeprowadził kolejne szkolenie ośmiu osób autorskim programem „Czekając na miłość rodzicielską”, zatwierdzonym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej decyzją z dnia 07.10.2019 r.

9 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Kolejne rodziny z Konina pomyślnie przeszły cykl przygotowania do pełnienia roli rodzin zastępczych

"Program wyrównywania różnic między regionami III" w 2022 r.

Logotyp Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie informuje, iż Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął „Kierunki działań i warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2022 roku.

 

6 grudnia 2021


Czytaj więcej o: "Program wyrównywania różnic między regionami III" w 2022 r.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Bukiet czerwonych róż„Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń i cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka.”

Jan Paweł II rozdział XXII encykliki Laborem exercens

3 grudnia 2021


Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 19 listopada 2021 roku w Ratuszu Miejskim pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie uroczyście obchodzili Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to, bowiem święto nie tylko pracowników socjalnych, ale także asystentów rodziny, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, pozostałych pracowników Ośrodka, oraz wszystkich pracowników służb społecznych.

22 listopada 2021


Czytaj więcej o: Dzień Pracownika Socjalnego

Zakończenie VII edycji programu „Złota jesień życia”

Przejdź do - Zakończenie VII edycji programu „Złota jesień życia”

W dniu 10 listopada 2021 r. w Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji programu „Złota jesień życia” przeznaczonego dla seniorów z terenu miasta Konina. W uroczystości udział wzięli: Zastępca Prezydenta Miasta Konina Pan Witold Nowak, radna Rady Miasta Konina Pani Emilia Wasielewska, przedstawiciel Rady Seniorów Pan Jerzy Wojciechowski, uczestnicy Programu, Dyrektor i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.

12 listopada 2021


Czytaj więcej o: Zakończenie VII edycji programu „Złota jesień życia”