Wigilia Miejska inna niż poprzednie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 grudnia 2020

Catering "na wynos" lub z dowozem – w taki sposób Miasto dociera z przedświąteczną pomocą do osób potrzebujących.

Przygotowaliśmy świąteczne potrawy dla ponad 450 mieszkańców z 350 rodzin. Otrzymują je osoby wykluczone społecznie, starsze, samotne, bezdomne, z niepełnosprawnościami. - Do tej pory zapraszaliśmy mieszkańców do wspólnego stołu. W tym roku niestety pandemia nam to uniemożliwiła. Przygotowaliśmy więc dla osób potrzebujących tradycyjne dania wigilijne: pierogi, rybę, kapustę, barszcz czerwony z krokietem i ciasto. Mieszkańcy odbierają paczki w siedzibie MOPR, w razie potrzeby są one dowożone do miejsc zamieszkania – mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina ds. społecznych.

W paczkach dla osób korzystających na co dzień ze stołówki MOPR jest jedzenie na całe święta. - W sumie dla wszystkich przygotowaliśmy około 650 porcji wigilijnych potraw. Dotarliśmy z pomocą do tych osób, o których trudnej sytuacji wiedzieliśmy, aby nikt w tym szczególnym czasie nie był głodny - dodaje dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Małgorzata Rychlińska.

Dziękujemy za wsparcie Konińskiemu Bankowi Żywności, który przekazał nam 153 paczki dla koninian. Dodatkowo MOPR przygotował świąteczne paczki żywnościowe dla 120 osób bezdomnych, które pracownicy socjalni dowieźli do miejsc ich pobytu, tj. Noclegowni i Schronisk, pustostanów, ogródków działkowych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do tradycji wspólnych spotkań przy wigilijnym stole i osobiście złożyć sobie świąteczne życzenia.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wigilia inna niż poprzednie

    Wigilia inna niż poprzednie